Haber

‘Polis’ bahanesiyle profesöre tuzak: 1.5 milyon TL kayıp

28 Şubat günü saat 15.25’te İstanbul Etiler’de ikamet eden 83 yaşındaki Şeniz K.’yi telefonla arayan iki kişi kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak çok sinirlendiler. gizlenmişBir soruşturmayürüttüklerini söyledi.

Sözde polise göre, ‘ FETÖ’cülerEmekli biyoloji profesörü Şeniz K. adına çok sayıda telefon hattı kurdu ve bunları organizasyonel toplantılarda kullandı. ‘. Şeniz K.’nin adı bu sınırlamalar nedeniyle FETÖ soruşturma listesinde yer alıyordu. Şeniz K.’yi ikna eden çeteverdikleri hesap numaralarına tüm parası olan üyeler 1 milyon 516 bin TL transfer yaptı.

Hürriyet gazetesinden Ayşegül Usta’nın haberine göre Şeniz K., savcılıktaki ifadesinde kısaca şunları söyledi:

“Beni arayan kişi, Levent Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ahmet Kaya olduğunu söyledi. Tanıdıklarımdan bahsederek beni ikna ettiler. Operasyonda olduklarını, onlara yardım etmem gerektiğini, aksi takdirde başımın belaya gireceğini söylediler. Korkmuştum. Çeşitli konuşmalar sonunda benden para atmamı istediler.”

Polis ekiplerince yakalanan Anıl Tosun, Cihan Aşkan, Mehmet Oğuz Türkkan, Mehmet Emin Egen, Veli Kanlıbaş, Doğukan Güman ve çete lideri olduğu iddia edilen Ferit Yeşilçeçen tutuklandı.

Soruşturma 7 kurban daha olduğunu ortaya çıkardı. Çetenin vatandaşları toplamda 2 milyon 750 bin TL dolandırdığı belirlendi.

habergunyuzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu