Haber

Edirne Valisi Kırbıyık Sosyal Dayanışma Merkezlerini Ziyaret Etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, kentteki Sosyal Dayanışma Merkezlerini (SODAM) ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Kırbıyık ziyaretleri kapsamında Şehit Mustafa Tezgider Sosyal Dayanışma Merkezi’nde kursiyerler birinci oldu.

Kırbıyık, güzel sanatlar, dokuma, dikiş, el sanatları, kuaförlük ve okuma-yazma kurslarında hem öğrenen hem de meslek edinen kadınlarla buluştu.

Kaleiçi’ndeki SODAM’ı da ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet eden Kırbıyık, daha sonra Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hizmet verecek olan Şehit Özer Camcı Topluma Hizmet Merkezi’ndeki üretim çalışmalarını inceledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırbıyık, Sosyal Dayanışma Merkezlerinde vatandaşların hem iş bulduğunu hem de okuma yazma kurslarına katıldığını belirtti.

Kırbıyık, kursiyerlerin eğitim sonrası iş sahibi olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

“Bazı vatandaşlarımız çocuklarını bırakacak yer bulamadıkları için meslek kurslarına gelemediler. SODAM’larda açılan gündüz bakımevleri ile bu sorun ortadan kalktı. Çocuklarımız kreşte vakit geçirip çeşitli eğitimler alabiliyor, velileri meslek kurslarına gidebiliyor.Halkımızın Sosyal Dayanışma Merkezlerine olan ilgisi de bizleri mutlu ediyor.Bir diğer konu.Bu nedenle Sosyal Dayanışma Merkezlerini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz ve önümüzdeki günlerde merkezin tadilatını tamamlayacağız. Yıldırım Mahallemizde hizmete açacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu