Haber

Bursa Karacabey ekipleri deprem yerinde

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Bursa’nın Karacabey Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından hızla afet bölgelerine iş makineleri ve grupları gönderirken, ekipler de bölgede arama kurtarma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Malatya’da yıkılan binanın enkazına bırakılan Furkan ve Doğukan Özbay kardeşler, 82 saat sonra kedileriyle birlikte enkazın altından çıkarıldı. Karacabey Belediyesi ekipleri deprem bölgelerinde AFAD, UMKE, itfaiye, 112 Acil Servis ekipleri, polis ve askerlerle koordineli olarak çalışmalarını sürdürürken, 5 yaşındaki Furkan Özbay ile otizmli Doğukan Özbay enkazdan kurtarıldı. Tevfik Temelli Caddesi’ndeki yıkılan Sevgi Apartmanı. enkaz altından kedilerini de yanlarına almayı başardı. Furkan ve Doğukan kardeşler enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan deprem bölgelerine yönelik ilk yardım seferberliği tüm Türkiye’de olduğu gibi Karacabey’de de hız kesmeden devam ediyor. Karacabey’de halkın yoğun seferberliği ile toplanan ilk yardım malzemelerinin deprem bölgelerine taşınması tır ve tırlarla devam ederken, Belediye Başkanı Ali Özkan bölgeye giden tırları tek tek uğurluyor.

Başkan Özkan, “Karacabey halkı her zaman olduğu gibi devletinin ve milletinin yanında olmaya devam ediyor. Desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere ve Karacabeyli hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu